Atrakcje Kraków


Atrakcje Kraków

 

Atrakcje w Krakowie.

Wachlarz krakowskich atrakcji dziś, to już nie tylko spacer naszpikowaną zabytkami Drogą Królewską, zwiedzanie komnat wawelskich, czy wizyta w Kościele Mariackim.

Kraków z chęci spełniania oczekiwań turystów, coraz częściej zaskakuje pomysłowością w kwestii organizacji sposobów spędzania wolnego czasu, oferując, obok powszechnie znanych i niewątpliwie cenionych atrakcji turystycznych całkiem nowe, które przyciągają swoją świeżością i innowacyjnością Zatem gdzie się wybrać, co zrobić, by wizyta w tym klimatycznym mieście utkwiła w pamięci przez długi czas?

Mówiąc o krakowskich atrakcjach nie sposób pominąć jednego z najpiękniejszych europejskich rynków, który niezmiennie od wieków przyciąga swą niepowtarzalną atmosferą.
To miejsce spotkań, letnich festiwali, koncertów i targów, gdzie każdy może znaleźć cos dla siebie. Obowiązkowa staje się tu wizyta w Sukiennicach, a także w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa z jej najnowszym oddziałem w postaci Podziemi Rynku. Zwiedzając trakt królewski na Wzgórzu Wawelskim warto wybrać się do Smoczej Jamy.

Jest to świetna atrakcja dla pasjonatów baśnii legend, bowiem według jednej z nich w tej właśnie jaskini kresowej swoje legowisko miał znany wszystkim smok wawelski. Ponad to, nieopodal skorzystać można z rejsu statkiem po Wiśle w wiele ciekawych miejsc Krakowa, np. do Tyńca.

Krakowskie atrakcje

Ciekawą atrakcją są też wizyty na krakowskich kopcach, z których można podziwiać wspaniałe panoramy miasta, co oferuje także platforma widokowa na Bulwarze Wołyńskim, gdzie skorzystać można z lotu balonem. Jest to świetna okazja, by z nieco innej perspektywy popatrzeć na krakowski krajobraz.

Ponad to odwiedzając stolicę Małopolski, by oderwać się nieco od zabytków, warto wybrać się do Ogrodu Doświadczeń, w którym obejrzeć można urządzenia przybliżające prawa fizyki, czy odwiedzić największy kryty aquapark w Polsce i wypocząć pośród mnóstwa wodnych atrakcji.

Zatem po dniu wypełnionym zwiedzaniem czas na… dobrą imprezę! Kraków oferuje w tej kwestii cały szereg klubów przyciągających klientów na każdy z możliwych sposobów, jednak niepowtarzalną propozycją wśród tego typu krakowskich atrakcji jest możliwość imprezowania
w… tramwaju! Wystarczy zebrać grupę znajomych i wyruszyć w szaloną trasę ulicami Krakowa
w towarzystwie DJ i wszystkiego, czego potrzeba , by dobrze się bawić 😉